• +420 605 41 77 72
  • kodejska@gnb.cz

SOČ - středoškolská odborná činnost

... nebojte se experimentů ...

Studenty obvykle odradí už samotný název: středoškoslká odborná činnost. Nicméně, není to tak hrozné. Jediné, co potřebujete, je chuť dovědět se něco nového a 2 hodiny týdně volného času.

Téma si zvolíte sami (pracujete na čem chcete) nebo po dohodě s vyučujícím fyziky se domluvíte, co by se dalo dělat. Jedná se ryze o praktickou činnost, nepotřebujete žádné velké teoretické znalosti (v zásadě nepotřebujete vědět o fyzice skoro nic, protože vše sami objevujete).

Kromě samotných experimentů se naučíte smysluplně využívat MS Excel, seznámite se s počítačem jako měřícím přístrojem a naučíte se zpracovat text formou odpovídající vypracování bakalářské nebo diplomové práce (a vsaďte se, že to se vám bude jednou hodit).

Účast v SOČ je navíc významným hodnotícím faktorem při pololetní klasifikaci, který vám může až o stupeň zlepšit známku. Nemusíte hned vyhrát, stačí se zúčastnit aspoň okresního kola.

Pokud byste to chtěli zkusit, přijďte se zeptat co a jak. Platí i pro studenty, které neučím.

 

Fyzikální olympiáda

... kdo chce vědět víc než ostatní ...

Řešení úloh fyzikální olympiády je pro studenty, kteří si chtějí vyzkoušet, zda mají navíc, než se běžně probírá při hodině. Zejména ve třídách 1C a 2C (kategorie E a F) si vystačíte s učivem prvního ročníku vyššího stupně, což není až tak obtížné.

Základní informace o termínech, zadání úloh jednotlivých kategorií a další užitečné informace najdete na oficiálních stránkách fyzikální olympiády, nebudu je tedy zde opisovat.

Účast v FO je navíc významným hodnotícím faktorem při pololetní klasifikaci, který vám může až o stupeň zlepšit známku. Nemusíte hned vyhrát, stačí se zúčastnit třeba okresního kola.

Social Media
Zaslat info mailem
Newsletter: